Kolesterolü Düşürmek İçin Ne Tüketmeli?

Kolesterolü düşürmek için hangi gıdalar tüketilmelidir biliyor musunuz? Daha sağlıklı yaşamak ve kalbin doğru çalışması için kolesterolün miktarını azaltan gıdalardan kesinlikle tüketmelisiniz.

1. Bakliyat: Nohut, mercimek, barbunya gibi gıdalar vitaminle zengin olduğu için kolesterolün miktarının düşmesine yardımcı olur. Bir araştırma sonucu görülmüştür ki günde bir kez bakliyat tüketen insanların kolesterolünün miktarı düşmüştür.

Bakliyat: Nohut, mercimek, barbunya gibi gıdalar vitaminle zengin olduğu için kolesterolün miktarının düşmesine yardımcı olur. Bir araştırma sonucu görülmüştür ki günde bir kez bakliyat tüketen insanların kolesterolünün miktarı düşmüştür.

2. Kuru yemişler: Fındık, badem ve ceviz düzenli olarak tüketildiğinde kolesterolün değerinin inmesine yardımcı olur. Günde 40 gram kuru yemiş yerseniz kolesterolünüzün değerini ayarlamış olursunuz.

Kuru yemişler: Fındık, badem ve ceviz düzenli olarak tüketildiğinde kolesterolün değerinin inmesine yardımcı olur. Günde 40 gram kuru yemiş yerseniz kolesterolünüzün değerini ayarlamış olursunuz.

3. Avakado: Kolesterolün değerinin düşmesinde faydalı gıdalardan biri de avakadodur. Günde 1/4 veya 1/2 avakado yerseniz kandaki kolesterolün değerini azaltmış olursunuz.

Avakado: Kolesterolün değerinin düşmesinde faydalı gıdalardan biri de avakadodur. Günde 1/4 veya 1/2 avakado yerseniz kandaki kolesterolün değerini azaltmış olursunuz.

4. Çikolata: Sütsüz, yani bitter çikolata içindeki antioksidantlar sayesinde kalbin sağlıklı olmasına yardımcı olur. Günde 30 gram çikolata yerseniz zararlı kolesterolün yükselmesinin karşısını almış olursunuz.

Çikolata: Sütsüz, yani bitter çikolata içindeki antioksidantlar sayesinde kalbin sağlıklı olmasına yardımcı olur. Günde 30 gram çikolata yerseniz zararlı kolesterolün yükselmesinin karşısını almış olursunuz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.