Boy Uzatan Faydalı Besinler

Günümüzde insanlar arasında boy problemi yaşanıyor. Eğer bu problem genetik değilse bunu çözmek o kadar da zor değil. Doğal gıdalar probleme kolaylıkla etki eder. İnsan organizmasında nişasta enerji kaynağı olarak bilinir. Lakin çok tüketilmesi metabolizmayı yavaşlatır. Nişasta ile birlikte B vitamini, lif, demir, magnezyum ve selenyum tüketilmelidir.

Yumurtanın beyazı hücreleri çoğaltır.

Yumurta beyazı protein ve riboflavin olarak B2 vitamini ile zengindir. Riboflavin hücrelerin artmasına yardımcı olan vitaminlerden biridir. Boy uzaması için vücudun bu vitamine çok ihtiyacı var.

Günde bir avuç soya yemek önerilir.

Fasulyede fazla miktarda protein var. Kemikler için önemli olan doğal protein soyada bulunmaktadır. Boyun uzaması için günde 50 gr fasulye yemeği tüketmenizi öneririz. 

Yulaf ezmesi kahvaltı için vazgeçilmezdir.

Yulafta yüksek miktarda protein var. Yulaf vücut kaslarını güçlendirir, yağları azaltır. kahvaltıda yulaf ezmesi yemek faydalıdır.

Balık kalsiyum kaynağıdır.

Deniz ürünleri boy uzaması için çok faydalıdır. Balık beyni, gözünün yağı, eti boy uzaması için A vitamini yerine geçer. Fakat balığın taze olmasına dikkat etmemiz lazımdır. Palamut, kefal, uskumru balıklarındaki doğal yağ kemikleri korur. 

Kemiklerin dostu peynir.

Boyun uzaması için en faydalı minerallerden biri hatta birincisi süt ürünleridir. Taze ve doğal süt ürünleri en iyi kalsiyum kaynağıdır. Fakat yoğurtun, sütün, peynirin süt tozundan değil, doğal olmasına dikkat edilmelidir. 

Hindi, tavuk, dana eti boy uzatır.

Bu etlerin her biriniz taze olmasına dikkat edilmelidir. Her biri proteinle zengin besinlerdir. Protein de kemik ve kasın gelişmesine yardımcı olur.  

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.